Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Dhimbje e madhe: Ndahet nga jeta ish-trajneri i Interit dhe fitues i Kupës UEFA 1998!

Dhimbje e madhe në botën e futbollit: në moshën 81-vjeçare është shuar përgjithmonë ish-trajneri i njohur Gigi Simoni, që ka drejtuar Interin dhe ishte pranë titullit me Ronaldo Fenomenin dhe rastin me Iulianon (penalltia e paakorduar) në Inter-Juventus.

Si futbollist ka luajtur me Torino, Brescia dhe Genoa, ndërsa me Interin e Ronaldo “Fenomenit” fitoi Kupën UEFA në vitin 1998. Trajneri kishte nisur të sëmurej rëndë në 22 qershor 2019.

Simoni zhduket pikërisht në ditën e dhjetë vjetorit të Tripletës së Interit, 22 maj 2010.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *