Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Tragjedi në Meksikë/ 13 të vdekur dhe 70 të plagosur si pasojë e shembjes së mbikalimit të metrosë (VIDEO)

Një tragjedi ka ndodhur në kryeqytetin e Meksikës, teksa gjatë natës është shembur mbikalimi i metrosë.

Si pasojë e shembjes së mbikalimit, humbën jetën 13 persona dhe mbetën të plagosur 70 të tjerë.

Gjersa vijojnë kërkimet përtë tjerë të mbijetuar, ekipet zjarrëfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po bëjnë të mundur kërkimet për të gjetur sa më shumë njerëz të cilët gjenden nën rrënoja.

Kryebashkiakja e Mexico City, Claudia Sheibaum tha se zjarrfikësit dhe mbrojtja civili janë angazhuar në operacione shpëtimi.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.