Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Tragjedi në Lampedusa/ Gjenden 12 trupa të vdekur në fund të detit, mes tyre nëna dhe fëmija të përqafuar

Zhytësit e Gardës Bregdetare identifikuan rrënojat e anijes së fundosur në 60 metra thellësi dhe një pjesë e njerëzve që mungonin pas fundosjes.

Një foshnje gjendet ende në fund të detit, duke përqafuar nënën e tij të re, sipas la Repubblica.

Të hënën e kaluar, zhytësit e Gardës Bregdetare të Lampedusa kanë identifikuar varkën e vogël të fundosur në gjashtë milje nga Lampedusa dhe rreth dymbëdhjetë nga shtatëmbëdhjetë trupat që ende mungojnë.

Nuk përjashtohet mundësia që ka akoma trupa të tjerë rreth e rrotull.

Pas punës pa ndërprerje nga të gjitha bërthamat zhytëse të disponueshme të udhëhequra nga Komandant Raiteri, trupat u morën nga roboti nënujor i kontrolluar nga distanca.

Për rikuperimin e të gjithë trupave, të cilët ndodhen në kushte të mjerueshme, do të duhen disa ditë por tashmë, nesër zhytësit do të fillojnë të punojnë për të shpejtuar kohën.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *