Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Topi është në dorën e Luli Bashës”, kryetari i PD-së lajmëron deklaratën për mediat

Ka përfunduar takimi në rezidencën e ambasadores amerikane ndërsa pas pushimit që nisi rreth orës 19:00, kur ishte njoftuar që do të rimblidheshin në orën 20:30, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili nuk mbërritën ndryshe nga Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri.

Burime bëjnë me dije se Vasili dhe Bylykbashi ndodhen në selnë e PD-së ku ka mbërritur edhe Monika Kryemadhi, ndërsa ka pasur edhe ngritje zëri herë pas herë nga kryedemokrati.

Pas daljes së Gjiknurit dhe Hajdarit pak minuta më parë nga rezidenca e saj, Yuri Kim dha një deklaratë për shtyp, ku tha se janë të gjitha mundësitë për një marrëveshje të denjë për vendin.

Ajo vlerësoi qëndrimet e mazhorancës, ndërsa ju drejtua Lulzim Bashës siç ajo tashmë është bërë e ditur me emrin “Luli Basha” duke pohuart se topi është në dorën e këtij të fundit.

Fax News mëson se për 10 minuta kreu i Partisë Demokratike do të ketë një deklaratë për mediat nga selia blu.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *