Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“T’ju vijë turp, Macron zgjohu”, Tanja Fajon mezash të fortë BE-së

Europarlamentarja Tanja Fajon dhe raportuesja për Kosovën i ka nisur një mesazh Këshillit të Evropës në prag të samitit ku do të disktohet dhe çështja e zgjerimit me çeljen ose jo të negociatave me Maqedonin e Veriut dhe Shqipërinë.

“Emmanuel Macron, zgjohu! Është koha që BE-ja të tregojë maturi politike dhe përgjegjshmëri! Liderët e këtyre vendeve i kanë bërë “detyrat” e tyre! Tani është koha që Këshilli i Bashkimit Europian të bëjë pjesën e tij dhe të pranojë më në fund çeljen e negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”, shkruan Tanja Fajon në Facebook ndërsa ka bërë tag Zoran Zaev se bashku me një foto të shkrepur me kryeministrin maqedonas.

Fajon mori besimin për një mandat 5-vjeçar në PE ndryshe nga Knut Fleckenstein, raportues për Shqipërinë i cili nuk arriti të siguronte një tjetër mandat në këtë institucion të rëndësishëm të Unionit Evropian.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *