Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje të rènda/ Autobusi përplás djalin e ri në mes të Tiranës, hùmbet shumë gják në pritje të ambulancës

Teksa ishte duke kaluar me biçikletë në vijat e bardha, është përplásur nga një autobus i transportit publik në qendër të Tiranës, ndërsa i riu raportohet të ketë qëndruar 30 minuta në pritje të mbërritjes së ambùlancës, e për pásojë ka hùmbur edhe gják.

Ngjárja ka ndodhur përgjatë bulevardit “Zogu i Parë”, ndërsa dëshmitarët thonë ka shkèlur semaforin e kuq, ndërsa përplásja ka qenë aq e fòrtë sa e ka hèdhur djalin e ri në ajër.

Djali i identifikuar si G.R., 17 vjeç ka rènë pa ndjènja në tokë, ndërsa rreth tij janë grumbulluar shumë qytetarë, e më vonë kanë mbërritur edhe efèktivët e pòlicisë.

Ai dyshohèt se ka marrë dèmtime të rènda në pjesën e kòkës, pasi vendi është mbuluar nga gjáku ndërkosa pas 30 minutash ka mbërritur edhe ambùlanca e cila ka bërë transportimin e tij për në spítal. Sot ka qenë dita e parë e nisjes së punës që prej fillimit të karantinës për urbanët e transportit publik.

“Më datë 06.07.2020, rreth orës 18:35, në rrugën “Dedë Gjo Luli”, mjeti autobuz me drejtues F.G., ka aksídentuar biçiklistin, shtetasin e mitur me iniciale G.R., 17 vjeç, i cili ndodhet ​ në spítal, nën kùjdesin e mjèkëve.

Grupi hètimor dhe sherbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbárdhjen e rrethánave të ngjárjes”, njofton pòlicia.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.