Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


RajoniSportTe FunditTe Gjitha

Shishe qelqi në kokë njëri-tjetrit, përleshje e dhunshme mes tifozëve kroate dhe serbë

Pak përpara fillimit të ndeshjes së basketbollit, të vlefshme për “Aba League”, mes Cedevitas dhe Partizanit te Beogradit në Zagreb, ka ndodhur një përleshje e dhunshme.

Tifozët vendas, kroatët, kanë sulmuar tifozët serbë brenda një lokali ku ndiqeshin ndeshjet. Lajmi i përcjellë nga “lajmi.net” është bërë i ditur nga mediat serbe dhe kroate.

Sipas “Jutarinj List”, një numër i konsiderueshëm tifozësh kanë mbetur të lënduar si pasojë e gjuajtjeve me shishe qelqi në kokë. (XH.A/SHUPLAKA)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *