Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“U jam vënë pas parave këtë herë”, Peter Tiede nuk i ndahet Ramës: Një nga më të paguarit

Gazetari gjerman, Peter Tiede me sa duket nuk ka ndërmend ta mbyllë me dopsjen e përghjimeve të publikuara një vit më parë për shit-blerjen e votës në Shqipëri pasi ka paralajmëruar se po punon për një artikull tjetër lidhur me vendin tonë e konkretisht me kryeministrin Rama.

Tiede tha në një intervistë me moderatorin Adi Krasta se është ende në proces verifikimi dhe se nuk mund të tregonte për çfarë bëhej fjalë, por parlajmëroi  se i ishte vënë pas “parave”.

Pyetja që iu adresua gazetarit ishte nëse ka në dorë ndonjë fakt tronditës?

“Jam edhe duke verifikuar. Jemi duke ndjekur gjurmën e parave. Kush e ka paguar avokatin që ka angazhuar Edi Rama? Populli shqiptar? Është një nga më të paguarit këtu”, u përgjigj Tiede.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *