Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetPolitikëTe Gjitha

”T’i vijë turp Bashës, kërcënon si rrugaç”, shprehja që ish-demokratja Doda i ka dhënë mbështetje

Për protestën e opozitës përherë ka patur qëndrime pro dhe kundër. Kur ajo ka hyrë në ditën e saj të shtatë nuk kanë munguar as kiritikat. Një preja tyre që është shprehur kundër protestës është edhe historiani Arben Llalla.

Mirëpo përpos reagimit të tij mjaft radikal për protestën e opozitës ajo që të bije në sy është edhe mbështetja që i ka dhënë dhe Mesila Doda, ish-deputetja demokrate këtij statusi.

‘’Ti vij turp Lul Bashës që me britma rrugaçore nxit masat për dhunimin e zyrave shtetërore. Sot Basha bëri një thirrje vllavrasje midis shqiptarëve, për tërheqjen zvarrë të zyrtarëve shtetëror, dhunim të makinave private, etj. Një njeri që pretendon të bëhet kryeministër i Shqipërisë në shek 21 nuk duhet të përdori një gjuhë kërcënimi të tipit rrugaçorë.

 Më vjen keq që protesta po merr përmasa shkatërrimtare. Shqiptarët janë të varfëruar, janë të lodhur nga rrahjet midis tyre. Familjen e tij Basha e ka siguruar në Hollandë, por nëse një qytetar pas thirrjes së Bashës për tërheqje zvarrë dhe dhunim të pronës private bënë një gjë të till kush do mbrojë pas aktit dhunues?’’, ka shkruar historian Llalla.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.