Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Thirrjet “Rama ik” në stadium, Aulon Kalaja tregon lëvizjen e kryeministrit: Doli jashtë të merrte veten!

Aktivisti Aulon Kalaja i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e lajmeve në Fax Neës, foli për momentin e befasues me të cilin u përball kryeministri Edi Rama gjatë inagurimit të stadiumit të “Air Albania Satadium”.

“Rama ik” ishin thirrjet e tifozëve që e vunë në vështirësi kryeministrin, i cili sipas Kalasë doli jashtë stadiumit për të marrë veten.

“Njerëz që kishin ardhur për të parë ndeshjen me Francën dhe stadiumin e ri, e kthyen këtë situatë në një situatë politike, aq shumë ju ka ardhur shpirti në majë të hundës nga kjo qeveri. Unë kam qenë në një pjesë të stadiumit, përballë me kryeministrin.

Ato moment kam parë kryeministrin që është shkëputur nga vendi. Kryeminsitri ka dalë nga aty ka qendruar 15 minuta jashtë për të marrë veten nga ajo që ndodhi. Kanë qenë çaste shumë drithëruese dhe poztive për mua.

Janë munduar media pranë Ramës për ti cilësuar si një organizim të opozitës shqiptare. Nuk mendoj se ishte një organizim i opozitës, veç banderolës Rama Ik, ku u krijua nga aktivitstët e FRPD-së.

Kjo është një çështje që më kanë shijuar më shumë në ato momente sesa ndeshja. Unë e shikoj këtë si një ogur të mirë për një qasje të re ndaj Shqipërisë. Sado që ti të vendosësh burg për ato që organizojnë protesta e te tjera, qytetarët e gjejnë mënyrën për të protestuar.”- u shpreh Kalaja.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *