Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Unë debat televiziv me kryeministrin Kurti? Thaçi jep përgjigjen e papritur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë dhe raportin me kreun e ekzekutivit në detyrë Albin Kurti.

Thaçi ka hedhur akuza drejtuar kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit sa i përket “Komunikatës së Gardës Vullnetare shqiptare duke thënë një gjë se ajo letër është shkruar nga vetë Kurti.

Presidenti ndër të tjera u pyet nga mediat kosovare edhe nëse do të pranonte të dalë në një debat me Kurtin, por Thaçi surprizoi me përgjigjen duke thënë se do ta kishte një debat shumë relaksues me kryeministrin në detyrë.

“Unë do ta zhvilloja një debat shumë relaksues dhe mund të them shumë zbavitës”, ka thënë Thaçi.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *