Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Thaçi: Jemi lider të vegjël të dalim kundër Trumpit, çfarë duhet të bëjmë

Presidenti i Kosovës  Hashim Thaçi ka folur para mediave pas takimit që ka pasur me liderët e Ballkanit Perëndimor. Thaçi ka thënë se mobilizimi i Amerikës dhe BE-së është mesazhi më i mirë që në Kosovë duhet të punojnë së bashku.

“Ne duhet të punojmë bashkarisht, të komunikojmë me qytetarët që të kemi një proces transparent, letra e presidentit Trump është shpresë dhe besim për qytetarët e Kosovës. Letra e Trumpit është zëri i Amerikës, SHBA’të janë involvuara në procesin e arritjes së Marrëveshjes Kosovë- Serbi”

Liderët e Kosovës duhet të punojnë për një marrëveshje të pranushme, nuk besoj që ka liderë në Kosovë që i thotë jo letrës së Trumpit, jemi shumë të vogël mi dal ballë qëndrimit të Shteteve të Bashkuara”, ka thënën ndër të tjera Thaçi. (B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *