Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Test psikologjik/ Hëna që zgjedh zbulon mendimet e tua të fshehura

Shumica prej jush ka shumë të ngjarë të keni dëgjuar për domethënien e hënës në gjendjen shpirtërore dhe astrologji. Për më tepër, ajo është studiuar nga një pikë shkencore. Sir Isaac Neëton, për shembull, ishte personi i parë që sqaroi lidhjen midis tërheqjes dhe pozitës gravitacionale të hënës, si dhe baticës së oqeanit. A e dini se në të vërtetë trupi juaj përbëhet nga pesëdhjetë e pesë deri në shtatëdhjetë e pesë për qind ujë?

Si rezultat, hëna është provuar të ketë një efekt të madh në trupin e njeriut. Nga ciklet e gjumit në ciklin tuaj menstrual, hëna ka qenë e lidhur shkencërisht me pothuajse çdo funksion trupor. Duke pasur parasysh rëndësinë e saj shkencore, shpirtërore dhe astrologjike në trupat tanë, është e natyrshme që preferencat tona vizuale të hënës të jenë në gjendje të zbulojnë shumë për personalitetin tonë.

Zgjidhni hënën që ju pëlqen më shumë dhe lexoni rezultatin tuaj.

  1. Arritësi

Historia juaj e jetës është e orientuar drejt qëllimit dhe arritjes. Efektiviteti është në të vërtetë një shok që ju ndjek. Një nivel i duhur vetëbesimi ushqehet nga perspektiva juaj optimiste, larguese dhe energjike për çfarëdo që mund të mbajë pjata juaj në këtë moment. Ju favorizoni stabilitetin dhe sigurinë, në vend që të lini kohërat e mira dhe të jeni gati të punoni jashtëzakonisht shumë për të krijuar një mjedis që besoni se jeni në gjendje të lulëzoni.

Ajo që mund të injoroni është se shpesh jeni kritiku më i ashpër i skuadrës suaj dhe punës personal. Bëhuni shumë më të mirë me veten tuaj kur bëni një gabim të madh. Përsosmëria është një qëllim i paarritshëm, pasi ajo nuk ekziston. Prandaj, vendosi synimin që të jesh më i miri i mundshëm, jo një version imagjinar i pagabueshëm i vetvetes, të cilin nuk do ta arrish kurrë. Mësoni nga gabimet tuaja dhe lejoni që ato të jenë edhe një lëndë djegëse që ju e përdorni për arritje.

2) Krijuesi

Ambienti juaj është mjaft estetik, i prekshëm dhe i bazuar në emocione. Ana e zgjuar, e butë dhe mendore e juaja mund t’ju bëjë të vetëdijshëm. Sidoqoftë, sensualiteti juaj ju çon drejt përpjekjeve të tepërta dhe materialiste mbi praktikën. Jeta në të vërtetë ka të ngjarë të jetë një rrotullues i lartë dhe i ulët i altruizmit dhe vetëkënaqësisë ndaj të tjerëve. Ajo që mund të injoroni është se teprimet në jetë mund t’ju mbajnë larg nga potenciali juaj i plotë. A kaloni orë të gjata në lojë, mbingarkoheni, ose mbase kënaqeni tepër? Të gjitha tepricat mund të përdorin shpejt lëndët tuaja krijuese, të produktivitetit dhe energjisë. Ato shuajnë shkëlqimin tuaj natyror dhe mbysin menaxhimin e kohës tuaj të jetesës. Provoni moderimin dhe uljen e intensitetit në mënyrë që të keni rezervat e energjisë për gjërat që do t’ju çojnë më tej në afat të gjatë dhe jo vetëm për ato që ju japin kënaqësi të menjëhershme.

3) Energjiku

Ju keni një karakter të fortë që ju ndihmon të kaloni çdo vështirësi. Temperamenti juaj ju bën një punëtor, bashkëshort dhe mik të besueshëm dhe të qëndrueshëm. Energjia juaj përkthehet në mirëmbajtjen e një ambienti mirëqenieje për veten dhe të dashurit tuaj; ju doni të siguroheni që të gjithë kanë ato që iu nevojiten. Ekziston një ndjenjë e fuqishme besnikërie kur zgjidhni me kë e rrethoni veten dhe marrëdhëniet tuaja nuk janë kurrë diçka që ju i merrni me lehtësi dhe as të mirëqena.

Ajo që mund të injoroni është fakti që ndjenja juaj e fortë e besnikërisë mund t’ju bëjë shumë të patundur dhe të mos i besoni së panjohurës. Pa rrezik, a mund të ketë shpërblim? Frika juaj më e madhe është në të vërtetë tradhtia dhe kjo shpesh përfshin një tradhti nga vetë shqisat tuaja. Të qenit mosbesues mund të jetë lodhëse mendërisht dhe emocionalisht dhe ju zakonisht as nuk e kuptoni sesi kjo gjendje e vazhdueshme po ndikon në lumturinë, shëndetin dhe jetën tuaj. Shtojini qetësi jetës suaj duke i dhënë liri, hapësirë për të qenë të pafajshëm derisa të provohet fajësia. Shtoni plotësinë në jetën tuaj duke besuar shqisat tuaja si një gjykatës dhe juri e besueshme dhe e aftë. Ia vlen të merren disa rreziqe.

4) Të mëshirshmit

Ndjeshmëria juaj ndaj gjendjes së botës ju bën një anëtar tepër të mirë, bujar dhe të dashur të shoqërisë. Ju keni një tërheqje gravitacionale për të përmbushur nevojat e të tjerëve që shihni se nuk po plotësohen. Ju mund të keni mjaftueshëm sa për të kaluar javën, por, në rast se shihni dikë të uritur, atëherë do të sakrifikoni vaktin tuaj për t’u siguruar që ai të mos mbetet pa gjë. Vetëmohimi juaj në jetë është ndoshta karakteristika më e rëndësishme që përdorin njerëzit për t’ju përshkruar.

Ajo që mund të injoroni është se keni dëshirat tuaja, nevojat, ndjenjat, jetën dhe talentet në përgjithësi. Ju mund të përqendroheni kaq shumë tek të tjerët sa të humbni atë që jeni, të dështoni të ushqeni jetën tuaj personale dhe madje të bëheni të varur nga jetesa e zëvendësueshme përmes atyre që ju ndihmoni. Gjeni kohë të mbani mend domethëniet tuaja unike, të eksploroni dhe shfrytëzoni talentet tuaja dhe të krijoni mjedisin tuaj të mirëqenies.

5) Çuditësi

Kjo botë e veçantë mahnit mendjen tuaj kurioze. Ju me siguri e shihni se truri juaj gjithnjë çuditet dhe endet, gjë që ju ka bërë të jeni mjaft të aftë në një varg temash. Në një gjendje të vazhdueshme vëzhgimi dhe kërkimi, ju ka të ngjarë të jeni bërë mjaft të kulturuar dhe të edukuar. Sidoqoftë, shpesh mund të pyesni veten pse dukeni kaq emocionalisht jo inteligjentë për të tjerët. Ndërsa ju jeni në gjendje të jeni miqësorë dhe të bisedoni në shumicën e çdo rrethi dhe mendja juaj mund të jetë duke u endur vërdallë, ju ndoshta fizikisht preferoni të jeni me veten tuaj ose ndoshta me të dashurit tuaj më të ngushtë. Kjo ka shumë të ngjarë pasi keni një ndjenjë që individët që nuk ju njohin shumë mirë ose nuk ju kuptojnë ose ndoshta frikësohen nga ju.

Ajo që mund të injoroni është në fakt stresi dhe pagjumësia e shkaktuar nga mendja juaj mbizotëruese. Ju mbështeteni pothuajse ekskluzivisht në trurin tuaj për të bërë lojën dhe punën e jetës. Shpirti, trupi, zemra dhe mendja juaj duhet të jenë në harmoni pozitive me njëra-tjetrën. Mendja juaj mund të ketë aftësinë për të kapërcyer pengesat vetëm, por ka nga to që mund të zgjidhen shumë më shpejt dhe më lehtë kur lejoni që zemra juaj dhe intuita e shpirtit t’i japin mendjes tuaj një dorë ndihme. Për më tepër, intuita juaj shpesh mund të kundërshtojë nocionet e kësaj bote që zakonisht zë kokën tuaj dhe ju çon në humbje nga arritja e lumturisë dhe kënaqësisë tuaj të vërtetë. Eksperimentoni duke përdorur shpirtin dhe zemrën tuaj si busulla juaj dhe kokën tuaj si udhëzuese për të qenë më pak të stresuar, më të pushuar dhe më të kënaqur.

6) I qeti

Kënaqësitë e thjeshta në jetë ju japin gëzimin më të madh, i cili ju bën një person të lehtë dhe të kënaqshëm për ta patur pranë. Ju nuk jeni nevojtar ose kërkues. Ju jeni mjaft të kënaqur në një mjedis të qetë, si të uleni në divan me një mik duke parë televizion ose ndoshta një takim që është vetëm një shëtitje në park. Harmonia, paqja dhe qetësia janë në të vërtetë ato me të cilat ju rrethoni veten, pasi e urreni kaosin e vrullshëm të botës, por kaloni shumë kohë duke menduar për ‘çfarë nëse’, për gjërat që aspirojmë të jenë dhe mënyrën se si e shikojmë botën.

Ajo që mund të injoroni është se si ‘çfarë nëse’ në të vërtetë është e dëmshme për produktivitetin, mirëqenien dhe shëndetin tuaj. Ju keni një aftësi të madhe të pashfrytëzuar që nuk po e përdorni. Kjo ka të ngjarë t’ju zhgënjejë; mund t’ju bëjë të shqetësoheni dhe të bën të kthehesh të kalosh orë e orë të tëra duke menduar për ‘çfarë po të ndodhte nesër dhe dje për zgjidhje’. Kalimi i gjithë kësaj kohe në atë që mund të kishte ndodhur, zvogëlon nxitjen, efektivitetin dhe energjinë tuaj për produktivitetin. Provoni të qëndroni në momentin aktual. Çfarë mund të bëni për ta bërë veten të dobishëm, të përmbushur, të lumtur?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.