Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Tërmeti në vend, Balla: Solidariteti vazhdon, qeveria e Rumanisë nis avionin me 52 efektivë specialë

Kreu i Grupit Parlamentar në PS, Taulant Balla përmes një njoftimi në Facebook, shprehet se ndihma dhe solidariteti me Shqipërinë ka qenë i madh. Sipas Ballës qeveria rumune ka nisur një avion me 52 efektivë specialë për situatat e emergjencave civile.

“Solidariteti me Shqipërinë vijon. Qeveria e Rumanisë nis pas pak minutash një avion me 52 efektivë specialë për situata emergjencash civile dhe furnizime për përballimin e kësaj situate shumë të vështirë”, shkruan Balla.

Mbështetje për vendin tonë në këtë situatë tejet të rëndë kanë dhënë dhe vendet e BE-së, Gjermania, si dhe të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *