Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Tërmeti në vend, Ambasada Shqiptare në Kosovë feston me verë festën e Pavarësisë

E gjithë popullata në Kosovë është mobilizuar sot për të ndihmuar personat që u prekën nga tërmetet e njëpasnjëshme në Shqipëri.

Por kështu nuk ndodhi me ambasadën e Shqipërisë në Kosovë, shkruajnë mediat kosovare.

Në Prishtinë, pavarësisht rrethanave, ku mbi 20 persona humbën jetën e qindra të tjerë u plagosën, u mbajt ceremonia e 107 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Kjo ceremoni u mbajt edhe nën shoqërimin e verës e pijeve tjera, pavarësisht tragjedisë që ngjau në Shqipëri.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj si dhe lideri i VV-së, Albin Kurti.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *