AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Tërmeti në vend, Ambasada Shqiptare në Kosovë feston me verë festën e Pavarësisë

E gjithë popullata në Kosovë është mobilizuar sot për të ndihmuar personat që u prekën nga tërmetet e njëpasnjëshme në Shqipëri.

Por kështu nuk ndodhi me ambasadën e Shqipërisë në Kosovë, shkruajnë mediat kosovare.

Në Prishtinë, pavarësisht rrethanave, ku mbi 20 persona humbën jetën e qindra të tjerë u plagosën, u mbajt ceremonia e 107 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Kjo ceremoni u mbajt edhe nën shoqërimin e verës e pijeve tjera, pavarësisht tragjedisë që ngjau në Shqipëri.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj si dhe lideri i VV-së, Albin Kurti.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *