Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Tërmeti i fuqishëm trondit Francën, plagosen 4 persona

Një tërmet i fortë ka goditur Francën jugore ditën e sotme, me pasoja në njerëz dhe me dëme materiale. Tërmeti ra në rajonet e Drome dhe Ardeche, ndërsa qytetet ku u ndie më fuqishëm tërmeti ishin Montepeje dhe Lion.

Mediat franceze bëjnë me dije 4 persona u plagosën nga tërmeti 5.4 ballë që goditi vendin.

Franca nuk bën pjesë në zonën më të rrezikshme të lëvizjes së pllakave tektonike, ndaj tërmeti i sotëm i ka tronditur të gjithë qytetarët franceze.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *