Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Tërmet në Durrës, qytetarët dalin nga banesat

Një tërmet ka rënë pak minuta më parë në Durrës dhe siç raportohet qytetarët kanë dalë jashtë nga banesat. Magnituda e tërmetit ka qenë 3.4 ballë me epiqendër  rreth 16 km nga qyteti i Shijakut dhe rreth 37 km nga Tirana me një thellësi prej 2 km.

Nga raportimet paraprake ende nuk bëhet e ditur nëse ka shkaktuar dëme në njerëz apo materiale, ndërsa nga paniku banorët e qytetit bregdetar kanë dalë nga banesat, lokalet apo vendet ku po qëndronin në momentin kur janë ndjerë lëkundjet.

Me një intensitet më të ulët lëkundjet janë ndjerë edhe në kryqytet ndërsa kjo ka ndodhur në orën 21:57.

Kujtojmë se  një tërmet i fortë ka goditur dy muaj më parë vendin dhe epiqendra e tij ishte pranë “Kepit të Rodonit”

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.