Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Tërmet dhe përmbytje/ Vendi goditet nga dy fatkeqësi natyrore brenda ditës

Bashkë me përmbytjet, një tërmet i magnitudës 5.3 ka shkundur Japoninë, teksa vendi përpiqet t’i bëjë ballë stuhisë më të fuqishme në 60 vitet e fundit.

Shirat e rrëmbyeshëm dhe era e fuqishme ka bllokuar kryeqytetin japonez, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që të shpëtohen jetë. Deri tani është raportuar një i vdekur.

Tërmeti u shënua të shtunën, vetëm pak para se stuhia të kishte nisur mirë. Qendra e tërmetit ishte në brigjet e Çibas, pranë Tokios, dhe vinte nga 60 kilometra thellësi.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *