Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Tensione te Drejtoria e Policisë, përfaqësues të opozitës tentojnë të futen brenda (FOTO+VD)

Përfaqësues të opozitës kanë tentuar të hyjnë në drejtorinë e Policisë së Tiranës për të marrë informacion mbi protestuesit e ndaluar pas protestës së sotme.

Fillimisht Gazment Bardhi dhe Monika Kryemadhi janë përplasur me efektivët të cilët nuk lejuan askënd të hyjnë në mabientet e këtij institucioni. Pas negocimeve kanë arritur të hyjnë Monika Kryemadhi, Gazment Bardhi si dhe Flamur Noka.

Forcat të shumta ruajnë ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ndërsa e gjithë turma e protestuesve të protestës së sotme janë zhvendosur para këtij institucioni.

Gazetarët e Fax News raportojnë se dhe para drejtorisë së policisë protestuesit hedhin shashka dhe thirrje kundër Ramës.

Mësohet se deri më tani janë ndaluar 6 të rinj dhe sipas përfaqësuesve të opozitë ata janë “rrëmbyer” nga policë pa uniformë.

Opozita sot ka organizuar një tjetër protestë para Kuvendit në vazhdën e protestave që vazhdojnë prej më shumë se 1 muaji duke kërkuar rrezimin e qeverisë Rama, ngritjen e një qeverie teknike si dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakoshhme.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *