Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Tension tek “Unaza e Re”, protestuesit bllokojnë rrugën dhe hedhin flakadanë

Ditën e sotme situata tek protesta e banorëve të Unazës së Re është shoqëruar me tensione, kjo për shkak edhe arrestimeve të tre prej protestuesve mëngjesin e sotëm.

Protestuesit kanë bllokuar rrugën ndërsa nuk ka munguar edhe hedhja e flakadanëve, diçka e cila ka bërë që të ndërhyjnë edhe forcat e policisë.

Si çdo mbrëmje tjetr, banorët kanë shpalosur pankarta si dhe kanë lëshuar thirrje ndaj qeverisë dhe bashkisë së kryeqytetit kundër projektit që prek banesat dhe bizneset e tyre, një projekt të cilin ata e konsiderojnë si korruptiv.

Në mbështetje të banorëve kanë qenë edhe disa ish-deputetë të opozitës, ndër ta edhe Klevis Balliu, që ka ftuar të gjithë qytetarët të mbështesin këta banorë të cilët po luftojnë për shtëpitë e tyre.

protesta e banoreve te astirit

Publiée par Fax Web sur Jeudi 10 octobre 2019

(F.GJ/FAXWEB.AL)

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *