Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Telefonata e fëmijës vë në lëvizje policinë, shqiptarja vritet në krevat nga burri i saj, familja në shok: Ishin shumë të lumtur, postonin vazhdimisht në Facebook

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Zvicër. Mediat vendase kanë njoftuar se shtetësja me iniciale F.B 44-vjeçe ka gjetur vdekjen pasi është dhunuar nga bashkëshorti i saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Schafisheim Aargau, ku 44-vjeçarja u dhunua nga bashkëshorti i saj dhe u dërgua në spital, por nuk arriti të mbijetonte gjatë.

Fiona Strebel, zëdhënëse e zyrës së prokurorit publik Aargau, konfirmoi që viktima ka ndërruar jetë. “Tani kemi të bëjmë me një vrasje. Është urdhëruar autopsia”, ka deklaruar ajo.

Sipas policisë, autori i dyshuar i krimit është shtetasi me iniciale N. B. 46-vjeç. Gjykata ka urdhëruar paraburgim për një periudhë provizore prej tre muajsh.Ndërkohë ende po hetohet për shkakun e ngjarjes dhe sipas Strebel, burri nuk ka precedent penal në lidhje me dhunën në familje. Sipas policisë së kantonit Aargau, një prej fëmijëve bëri një telefonatë urgjence pak pas mesnatës së së Premtes.

Mjekët e ambulancës gjetën një grua të pajetë në shtrat, por patën sukses dhe e rikthyen në jetë, ndërsa burri u arrestua pa bërë rezistencë. Shqiptarja vdiq më pas në spital.

Një i afërm i 44-vjeçares është shtangur, familja gjithmonë dukej e lumtur.

Ata kanë dy vajza dhe një djalë. Ata e trajtonin njëri-tjetrin me shumë dashuri. Burri gjithashtu postonte rregullisht fotografi të gruas dhe fëmijëve të tij në Facebook.

Sipas një kushëriri të autorit të dyshuar, e gjithë familja në Kosovë është e shokuar. Ai vetë e njeh viktimën për një kohë të gjatë dhe se janë rritur bashkë. Disa të afërm thonë se çifti nuk kishte asnjëherë probleme.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 564 votes
  564 votes 4%
  564 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13589
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.