Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Të vetmit shqiptarë në stadium që përkrahën Francën, familja e ish-futbollistit na surprizoi (FOTO)

Ndëshja e mbrëmshme mes shqipërisë dhe francës u ndjek me vëmendje në çdo detaj për për dy arsye kryesore, e para ka të bëjë me faktin se luanim përballë një kombëtareje të madhe dhe e dyta se për herë të parë u luajt një sfidë e një rëbndësie të tillë në stadiumin e sapo ndërtuar, “ari Albania stadium”.

Familja e Redi Jupit nuk mungoi në shkallët e stadiumit por nga disa foto të postuara në rrjetet sociale kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Ndryshe nga shumica e tifozëve, që ishin pozicionuar në krahun e kuqe e zinjve, familja e tij me sa duket ka mbështetur kombëtaren mike.

Ata janë veshur me simbolet franceze ndërsa kjo e ka një arsye pasi bashkëshortja e tij, Vivian Jupi, ka studiuar në këtë shtet. Vihet re qartë se dashuria e saj për Francën, është shumë e madhe ndërkohë që këtë ndjenjë ajo ua ka ushqyer edhe 3 fëmijëve të cilët janë pozicionuar krah të ëmës

 “Unë me Shqipërinë në çdo ndeshje, pjesa tjetër në çdo ndeshje perverse kundra Francës”, shkruna Redi në instagram përkrah fotove.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *