Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Të sulmosh Luçiano Boçin është njësoj si të sulmosh Papën e Romës”, gazetari zbulon shkaqet e sherrit në Elbasan: Nuk është rastësore, lidhet me…

Gazetari Aulon Kalaja përmes një lidhjeje të drejtëpërdrejtë me studion e lajmeve të televizionit FaxNews, komentoi përleshjen fizike të ndodhur në Elbasan mes kandidatit për deputet Luçiano Boçi dhe biznesmenit Gjergj Luca.

Kalaja u shpreh se professor Luçiano Boçi është një person i qetë me integritet të lartë, i cili flet me gjuhën e penës dhe jo të pushkës, ndaj sulmi ndaj tij është i ngjashëm me një sulm ndaj Papës së Romës.

“Unë gjykoj që ky është një nga incidentet më të rënda që ka ndodhur deri tani.Është një incident që i ndodh një personi me integritet të lartë si profesor Luçiano Boçi, i cili është një nga figurat më të nderuara jo vetëm të qarkut të Elbasanit por të gjithë Shqipërisë. Është një njeri i cili ka 3 legjislatura deputet dhe vjen nga profesoriati, ka qenë pjesë e Universitetit Aleksandër Xhuvani. Një njeri i cili vjen nga një familje e shkëlqyer dhe këtë e them me baza. Luçiano Boçi është një njeri i cili nuk përdor pushkën por penën. Të sulmosh Luçiano Boçin është njësoj si të sulmosh Papën e Vatikanit.

Luçiano Boçi është një nga ato figura të ralla jo vetëm të Partisë Demokratike dhe e nderon politikën shqiptare pjesëmarrja e tij në parlament.

Kur kërcënohet Luçiano Boçi dhe i bihet në qaf atij, të gjitha kërcënimet me jetë kanë rënë mbi ne”, tha Kalaja.

Ngjarjen gazetari Kalaja nuk e sheh si rastësore, por si produkt të denoncimit që deputeti Luçiano Boçi i ka bërë më përpara ndotjes të shkaktuar në Labinot nga derdhjet e fabrikës të biznesmenit Luca.

“Ju e dini shumë mirë që Luçiano Boçi ishte një nga ata persona që denoncoi skandalin në Labinot të derdhjes në lumë të mbeturinave të fabrikës që posedon kërcënuesi në fjalë. Ka një rrjedhë logjike të asaj që ka ndodhur dhe nuk ka ndodhur asgjë rastësisht”, tha Kalaja.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 564 votes
  564 votes 4%
  564 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13589
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.