Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Të rrëzojmë diktatorin e ri”, opozita rikthehet në ”rrugë’, të rinjtë protestë poshtë zyrës së Ramës

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratik kanë zhvilluar ditën e sotme në protestë përpara kryeministrisë, ku kanë përkujtuar 20 shkurtin e 1990-tës, që kulmoi me rrëzimin e bustit të diktatorit Enver Hoxha.

Të rinjtë u shprehën se si pasojë e qeverisjes së Edi Ramës, të rinjtë po largohen çdo ditë e më shumë nga vendi, pasi papunësia dhe mungesa e shpresës e bëjnë të pamundur jetesën e tyre në Shqipëri.

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi u shpreh se PD do ta sjellë ndryshimin, dhe hapi i parë i qeverisë së Bashës do të jetë anulimi i ligjit për arsimin e lartë.

“PD do të sjellë ndryshimin. Hapi i parë do të jetë anulimi i ligjit të lartë. Do to miratojë një ligj që i shërben të rinjve. Në Shqipëri nën drejtimin e PD do të vlojnë idetë, do të gëzojnë më të mirë dhe do të ketë vitalitet e shpresë”.

“Një diktator i ri po lind në vend, i cili ka vrarë shpresën e të rinjve që janë detyruar të largohen nga vendi”, tha një prej të rinjve gjatë fjalës së tij.

“Të rinjtë nuk përfaqësohen nga kjo qeveri e dalë nga krimi”, u shpreh një tjetër i ri, student në Fakultetin e Mjekësisë, i cili theksoi se shqiptarët nuk e marrin ashtu siç duhet shërbimin shëndetësor.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *