Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Të moshuarit do të vaksinohen me vaksinën Sputnik, Tomini zbulon se si do tu ‘mbush mendjen’ atyre që do të hezitojnë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se të moshuarit +80 do të vaksinohet me vaksinën ruse Sputnik V.

Zv ministrja Eugena Tomini ka sqaruar në “Open” se hezitimi mund të ekzistojë, ashtu sic ndodhi me mësuesit që do të vaksinoheshin me AstraZeneca, por theksoi se mënyra më i mirë për t’i bindur është transparenca.

Tomini

Kjo përvojë nuk ishte vetëm për AstraZeneca. Grupet hezitues ekzistojnë në vaksinimet masive dhe politika është njoftimi dhe transparenca për efektet anësore. Që në dhjetor ka kaluar në një gradë më të lartë alerti për efekte më minimale deri tek ato madhore që nuk ka pasur raste deri tani as nga Pfizer, as nga AstraZeneca. Ndërkohë do të vijojë publikimi transparent i çdo efekti anësor dhe do të jetë në mënyrë publike dhe promovimi kundrejt efekteve që ka.

Sallanda: Nuk ka vend për hezitim, vaksina duhet bërë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8043 votes
  8043 votes 53%
  8043 votes - 53% of all votes
 • PS 29%, 4344 votes
  4344 votes 29%
  4344 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1430 votes
  1430 votes 9%
  1430 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 742 votes
  742 votes 5%
  742 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 637 votes
  637 votes 4%
  637 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15196
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.