Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Të ka ikur truri nga leku i madh”, të revoltuar banorët e Astirit ‘sulmojnë’ ministren: Spirokali vajzë e Merkelit, i rregullove mirë…

Vijon protesta e banorëve të Astirit të cilët prej muajsh tashmë protestojnë kundër zbatimit të projektit të “Unazës së Madhe”, duke kërkuar mosprishjen e shtëpive të tyre.

Në protestën e mbrëmjes së sotme, një prej banorëve të Astirit duke shprehur indinjatën e tij ndaj qeverisë, nuk ka kursyer as Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali.

Ndërsa i kujton kohën kur ndodhej në postin si Drejtoreshë e Doganave duke e akuzuar për korrupsion, banori nuk ka kursyer as komentet tallëse ndaj saj duke u shprehur:

Ku je ti moj goc e Merkelit, Spiropali apo Spirokali si e ke.

Shyqyr na rregullove doganat. I ke rregulluar mirë, more dhe 5 mijë euro për vete.

Të ka ikur truri nga leku i madh. Kishim frikë të shikonim Parlamentin se e shikonim vetëm duke u puthur me njëri tjetrin, kemi frikë të kërkojmë drejtësi, kokëkashtë.”

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *