Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Të hiqet gjendja e jashtëzakonshme, t’u hapet rrugë zgjedhjeve”, Bardhi zbulon arsyen pse opozita pranoi të ulej në një tryezë me PS-në

Sekretar i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi përmes një reagimi në rrjetet sociale i bën thirrje qeverisë që të heqë gjendjen e jashtëzakonshme në mënyrë që tiu hapë rrugën mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme.

Sipas Bardhit ulja e opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore u arrit vetëm me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, dhe vendimet për të tashmë do të mund të merren jashtë parlamentit, që për opozitën është ilegjitim.

Postimi i plotë i Bardhit:

Propaganda është më e ethshme se asnjëherë për të mbuluar thelbin e asaj që u arrit me ndërmjetësimin e partnerëve ndërkombëtarë:

1.Reforma zgjedhore nuk do të diktohet nga qeveria e votave të blera.
2.Vendimet për reformën zgjedhore do të marren me konsensus jashtë Parlamentit ilegjitim.
3. Parlamenti është vetëm noter formal i vendimeve të tryezës politike.

Përfaqësimi në tryezën e reformës zgjedhore me një nga arkitektët e blerjes së votës është në turpin e PS. Në dorën tonë nuk është të zgjedhim kundërshtarin, por të bëjmë çdo gjë për zbatimin e reformës zgjedhore, që çon vendin drejt zgjedhjeve.

Në dorën e qeverisë është të heqë gjendjen e jashtëzakonshme dhe t’u hapë rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *