Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Të gjitha i rregullon koha, nëna a ka fuqi ta përballojë…”, Rama ngushëllon të ëmën dhe bashkëshorten e Arjan Salës: Djali e kërkon… (Kryeministri premton se do i shkojë sërish për vizitë)

Është zbardhur takimi që kryeministri Edi Rama ka pasur në banesën e Arjan Salës, që humbi jetën gjatë rënies së zjarrit në një magazinë në Tiranë, të mërkurën e kaluar. Rama ka takuar dhe të ëmën dhe bashkëshorten e të riut, të cilave u premtoi kujdesin që shteti do të ketë ndaj fëmijës së Arjanit.

Rama: Ka bërë një heroizëm të madh dhe shumë të rrallë në këto kohë. Natyrisht që jeta ska çmim s’kthehet, por sidoqoftë ne menduam se është detyra jonë ta shpallim dëshmor atdheu. Të gjitha këto janë më shumë në respekt. Të rroni ta kujtoni gjithmonë.

Sot humbëm dhe një shokun tonë, Bashkimin, ai kaloi dhe një operacion para pak kohësh, dhe Covidin nuk e përballoi dot. Ishte shumë i veçantë, i dashur, i butë. Çfarë ti bësh, jemi të gjithë kalimtarë, varet se çfarë gjurme lë. Ai ka bërë diçka…falë zemrës dhe edukatës që ju i keni dhënë, nuk u ka kthyer shpinën të tjerëve, po ka shkuar deri në fund, dhe fatkeqësisht ndodhi kjo që ndodhi.

Sikur e ka marrë gjithçka për vete në fund. Kur i merr të rinj, thonë që i zgjedh gjithmonë. Të gjithë i rregullon koha, vetëm nëna a ka fuqi ta mbajë, kështu është krijuar njeriu, ndryshe nuk e përballonte dot. I ra gurit plasi, i ra njeriut nuk e përballoi dot.

Gruaja e Arjan Salës: Është fëmija në mes, e kërkon të atin 

Rama: Do të vijë një ditë tjetër sërish, kur të jeni dhe ju më të qetë, të rroni dhe ta kujtoni gjithmonë. I vogli pastë forcën e tij dhe zotin me vete

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.