Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Të dhënat/ Ishte vendi më i gòditur nga korònavirusi, sa persona u prekën realisht nga sèmundja

Testet e antitrupave në Itali kanë zbuluar se 1.48 milionë njerëz ose 2.5% e popullsisë kanë pasur korònavirus. Media britanike BBC raporton se vlerësimi është gjashtë herë më i madh se numri zyrtar i rasteve të konfirmuara.

Ndërkohë në teste morën pjesë rreth 65 mijë italianë si pjesë e fushatës që vlerëson shkallën e përhapjes për Còvid-19. Zyrtarët shëndetësorë theksuan se testet nuk kishin për qëllim të përcaktonin nëse italianët që kanë antitrupa kanë fituar imunitet dhe nuk preken nga sèmundja.

Italia ka rreth 60 milionë banorë dhe është një ndër vendet më të gòditura nga pándemia në të gjithë botën. Deri tani, në këtë vend janë infèktuar me korònavirus 248,229 persona, ndërsa 35,166 kanë vdèkur. 12,474   pacièntë mbeten raste aktive, ndërsa 41 ndodhen në gjendje kritike.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *