AktualitetBotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Taylor Swift flet mbi abuzimin seksual: Isha e zemëruar, e lodhur nga të qenit e keqtrajtuar

Para se të shpërthenin akuzat e Harvey Weinstein dhe para se #MeToo, të përfshihej në internet, Taylor Swift dëshmoi në gjykatë më 10 gusht se ishte sulmuar në një dhomë plot njerëz.

Në vitin 2013, këngëtarja bëri një fotografi me një DJ  në radio në Kolorado pas një interviste. Këngëtarja e akuzonte djalin se e ka ngacmuar duke i futur duart poshtë fundit e duke i prekur të  pasmet gjatë kohës kur të dy po bënin një foto.

Dëshmia e saj e drejtpërdrejtë u lavdërua nga shumë njerëz.”Isha e zemëruar, e lodhur nga të qenit i keqtrajtuar”. Kur u pyetën pse fotografitë e marra gjatë sulmit nuk tregonin pjesën e përparme të saj të rrudhosur si dëshmi për ndonjë keqbërje, ajo tha thjesht, “Për shkak se “gomari” im është i vendosur në pjesën e prapme të trupit tim.” Kur u pyetën nëse ajo ndihej fajtore Mueller e humbi punën, tha ajo, “Unë nuk do të lejoj që ju apo klienti juaj të më bëjnë të ndihem në ndonjë mënyrë se ky është faji im. Këtu jemi vite më vonë, dhe unë jam duke u fajësuar për ngjarjet fatkeqe të jetës së tij që janë produkt i vendimeve të tij – jo imi. ”

Si përfundim Taylor e fitoi gjyqin dhe Dj-t iu caktua një shumë për t’i paguar, një vlerë të cilën ende nuk e ka marrë.(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.