Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Tashti… tashti…”/ I thotë se do të bëjë publik sekretin tregtar me Pfizer, e kap ‘paniku’ Manastirliun: Kemi një ligj!

Ministrja Ogerta Manastirliu ka folur për marrëveshjen me kompaninë Pfizer për sigurimin e 500 mijë vaksinave duke tënë se kushti i panegociueshëm ishte që të ishte “sekret tregtar”. Ndërsa Blendi Fevziu i thotë se ka gazetaren që do e bëjë publike, Manastirliu nuk heziton ti tregojë aktin normativ që u miratua në Kuvend.

Fevziu: Kam gazetaren që do e bëjë publike.

Manastirliu: Tashti… tashti… Para se ta bëni publike, kjo kontratë është e miratuar nga parlamentin shqiptar dhe në aktin normativ që është një ligj ka një nen që përcakton ruajtjen e sekretit tregtar. Nëse jemi shtet serioz, duhet të respektojmë ligjin të parët ne. tashti… zonja të na tregojë.

Fevziu: Zonja është gazetare, po i ra në dorë e bën publike.

(A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *