Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Takoi në mëngjes herët Metën, Rudina Hajdari ‘zbardh’ takimin: Çfarë i kërkova Presidentit

Deputetja Rudina Hajdari ka zbardhur në ‘vija të trasha’ bisedën që pati sot në mëngjes me presidentin Meta.

“I kërkova Kryetarit të Shtetit, Presidentit të Republikës, dhe në vazhdim do ia kërkoj edhe Kryeministrit e të gjithë faktorëve politikë, që të ndalin urgjentisht lojën e vjetër dhe të shëmtuar politike e cila ka vënë në shënjestër institucionet e drejtësisë me qëllim delegjitimimin e tyre”, shkruan Hajdari në llogarinë e saj në Facebook.

Ajo gjithashtu u ka bërë thirrje të tërhiqen burrat ‘që hiqen si të fortë para kamerave’ sepse vendi ka nevojë për institucione të forta që japin drejtësi për të gjithë, pavarësisht statusit shoqëror.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *