Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Sulmohet prona e Faad Mitrit, biznesmenit të larguar nga Shqipëria pasi u dhunua fizikisht

Rreth 40 persona kanë sulmuar pronën e biznesmenit Faad Mitri në Gjirin e Lalzit, raporton “Fax News”. Personat kanë kërcënuar rojën e pronës.

Biznesmeni libanez me shtetësi ameriane dhunua 1 vit ma parë në sy të familjes së tij. Ai u largua me barrelë nga Shqipëria. Ngjarja nuk u zbardh edhe pse u përfol se sulmi kishte ndodhur për shkak se kishte konflikt me disa persona që pretendonin tokën në Gjirin e Lalzit ku Mitri do të ndërtonte një resort turistik me vlerë 450 milionë dollarë.

Por sot disa persona kanë sulmuar rojën dhe kanë prishur gardhin dhe kanë ndërtuar një tjetër pasi kanë larguar rojet.

(B.H/Faxweb)

 

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close