Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Sulmi kimik në Siri, gazetari ngre dyshime: Ngjarje të inskenuara

Gazetari, Murad Gazdiev i RT-së nxjerr në pah një numër provash të dëshmitarëve okularë nga Douma, Siri që njerëzit që përfshiheshin drejtpërdrejt në videon famëkeqe të “sulmit kimik” në të vërtetë nuk kishin idenë për përdorimin e supozuar të armëve kimike atje.
Mes dyshimeve në rritje se “sulmi kimik” në Douma ishte realizuar, Gazdiev shqyrtoi disa nga deklaratat e jashtëzakonshme të bëra nga banorët lokalë dhe gazetarët perëndimorë që udhëtonin në zonën e shkatërruar nga lufta.

Pretendimet variojnë nga gjithçka që është ngritur nga Shteti Islamik për të qenë plotësisht i organizuar.

“Është e jashtëzakonshme se si këto skena i bindën tre vende që të nisin raketat e lundrimit në Siri”, tha Gazdiev, duke iu referuar pamjeve të sulmit të dyshuar, pasi dyshimet vazhdojnë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *