Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Sulm me bombë, 6 të vdekur mes tyre 4 fëmijë të së njëjtës familje

Gjashtë persona kanë mbetur të vdekur gjatë një sulmi me bombë në veri të Afganistanit.

Mësohet se mes viktimave katër janë fëmijë. Ata u vranë kur një bombë shpërtheu afër mjetit transportues me të cilin po udhëtonin. Bëhet me dije se të gjithë viktimat i përkisnin të njëjtës familje.

Deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, megjithatë guvernatori i rajonit Dand, Haji Abdullah, tha se mjeti shpërthyes është vendosur nga talibanët, në një rrugë e cila shumë shpesh përdoret nga ana e forcave afgane të sigurisë

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *