Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

S’u pa në kamera, deputeti i PS-së shtyn Kejdi Mehmetajn (FOTO)

Çfarë nuk ndodhi gjatë seancës së sotme në Kuvend, ku nuk kanë munguar as përplasjet mes vetë deputetëve. Po ashtu jashtë në mes të protestuesve pamë disa persona të gjakosur mes tyre edhe deputeten e LSI-së Floida Kërpaçi.

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj i ka marrë kartën e votimit deputetit të PS Bujar Çela, ndërsa ky i fundit e ka shtyrë. Nuk dihet si ka shkuar më tej mes tyre situata, po duhet thënë se dhuna ndaj një vajze të re është e papranueshme. 

Nga ana tjetër Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh se zgjedhja e kryeprokurores Arta Marku u bë mbi gjakun e një tjetër gruaje si Floida Kërpaçi.

Për zgjedhjen  e Markut është votuar me 69 vota pro, dy kundër dhe dy abstenim. Opozita nuk ka mundur që të bllokojë mazhorancën për të marrë këtë vendim. Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla u shpreh pas votimit të mbyllet senaca e sotme dhe ashtu ndodhi. 

Edhe pse brenda parlamentit janë hedhur tymuese, nuk u ndalua procesi i votimit për Kryeprokurorin e Përkohshëm.  Pas kësaj deputetët e PD-së dhe LSI-së janë mbledhur në selinë blu. 

(E.K/FAXWEB)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.