Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Stuhi e rrebeshe të fuqishme shiu

Stuhi dhe rrebeshe të fuqishme shiu solli tajfuni Faxai që goditi gjatë orëve të fundit Tokion. Një grua humbi jetën dhe rreth 30 të tjerë u plagosën, si pasojë e dëmeve që shkaktuan erërat e forta që arritën një shpejtësi maksimale prej 210 kilometrash në orë.

Pamjet tregojnë dëmet e mëdha që ka shkaktuar në infrastrukturë jo vetëm në kryeqytetin japonez, por edhe në zonat pranë. Dëmtimi i linjave dhe paneleve diellore për prodhimin e elektricitetit ka lënë pa energji mbi 900 mijë banorë.

Erërat e forta shkaktuan edhe aksidente rrugore, bllokime të sistemit të metrove, si dhe anulimin e të paktën 130 fluturimeve. Tajfuni, i konsideruar si më i fuqishmi në dekadën e fundit, përshkoi javën e kaluar edhe gadishullin korean.

 

 

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *