Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Studimi zbuloi të vërtetën e fshehur rreth kompanisë kineze, telefonat vjèdhin të dhënat e përdoruesëve

Kërkuesit thonë se telefonat e krijuar nga kompania kineze Xiaomi kanë një tipar që ka mundësuar futjen në llogaritë personale të përdoruesëve dhe vjedhjen e të dhënave të tyre.

Sipas një raporti nga Forbes, kërkuesit që po studionin një motor kërkimi të telefonave zbuluan që ai po mblidhte të dhëna mbi sjelljen e çdo përdoruesi, duke përfshirë kërkimet në Google, faqe të vizituara dhe çdo gjë tjetër të ruajtur në telefon.

Forbes madje raportoi se ndjekja e aktivitetit të përdoruesit vazhdonte edhe nëse ky i fundit aktivizonte gjendjen ‘incognito’. Xiaomi nuk ka pranuar akuzat, por pretendon se të dhënat e përdoruesëve janë të mbrojtura.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *