Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Të na marrin në konsideratë”, deputeti i opozitës: Nesër takojmë Ruçin, duam të takohemi edhe me Ramën e Bashën

I ftuar në Faxnews deputeti Edmond Stojku foli për Reformën Zgjedhore dhe opozitën paralamentar, ku u shpreh se ata nuk janë vetëm faktorë por edhe aktor në Parlament.

“Nëse vjen një ndryshim i Reformës Zgjedhore në atë Parlament duhen 84 ose 94 vota që do t’i japim ne, dhe mos marrja në kosnideratë e faktorëve të tjerë të opozitës parlamentare ishte sjellje anormalitet” tha deputeti.

Stojk ndër të tjera u shpreh se ata kërkuan një takim me ndërkombëtarët, Yuri Kim dhe Soreca, të cilët u përgjgjen pozitivisht dhe i dëgjuan propozimet e tyre.

“Ne kërkuam takim edhe me kryeparlamentarin Ruçi dhe nesër ne do të takojmë Z.Ruçi, i cili do të na pres dhe do të diskutojmë opsionet e shtuara nga ne. Ne presim takim edhe me kryeministrin Rama i cili është faktori kryesor në ndryshimin e Reformës Zgjedhore është i pari që duhet të na dëgjoj me shumë vëmendje. Ne do të bëjm kërëkesë edhe për të takuar opozitën jashtë paralamentare. Ne kemi detyrën për të qënë pjesë e procesit dhe për t’i kërkuar çdo pale për të na marrë në konsideratë sepse në fund vota në parlaement është e jona. ” u shpreh Stojku.

Ndërsa për ndryshimin e sistemit Stojka u shpreh se Shqipëria ka 29 vite që ka bërë 17 zgjedhje dhe ka ndërhyrë në kodin zgjedhor 12 herë kjo është e 13-ta.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *