Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-kampioni i shquar

Është ndarë papritur nga jeta, në moshën 67-vjeçare, ish-kampioni dhe rekordmeni i atletikës shqiptare, Arben Papuli.

Ai ka qenë atlet i klubit sportiv 17 Nëntori, anëtar i ekipit kombëtar, anëtar i Komitetit Drejtues të Federatës së Atletikës.

Një karrierë e shkëlqyer e nisur në moshë të re, për të vijuar protagonist absolut i kërcimeve gjatë periudhës së viteve ’70-’80. Përfaqësues i një brezi të artë, të mrekullueshëm e pasionant atletësh, shumë shpejt trajneri i njohur S. Ramku do të spikaste talentin e Papulit.

Arben Papuli

Atlet i bukur, fizik i admirueshëm, elegant, bashkë me Mullën, Rulin, Rakipin, Cukën do t’i jepnin një dimension të ri dhe modern atletikës, në veçanti disiplinës së hedhjeve.

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *