Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Spektakolare/ Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës, shënon Dermaku

Shqipëria sapo ka kaluar në avantazh ndaj Islandës përmes një goli spektakolar në minutën e ’32 në Elbasan Arena përmes futbollistit Kastriot Dermakut.

Goli është realizuar me kokë dheaktualisht rezultati është 1-0 në favorin tonë.

Ndryshe ka ndodhur me ekipin përfaqësues të Kosovës që e ka nisur me një gol spektakolar sfidën e sotme ndaj Anglisë duke shënuar në minutën 0:50 me anë të Valon Berishës.

Ka zgjatur shumë pak gëzimi i Kosovës në Angli, teksa “Tre Luanët” kanë barazuar shifrat në 1-1 me kokë, teksa autori i gafës që i dhuroi “Dardanëve” golin, Keane, i cili pasoi me kokë për sulmuesin e Manchester City, që nuk fali ngjitur me portën.

Më pas, kapiteni i “Tre Luanëve”, Harry Kane, në të 18’ shënon edhe golin e tretë të takimit dhe të dytin për vendësit.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

 

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *