Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreSportTe FunditTe Gjitha

“Spektakël, drithërima, lot”, më në fund zgjohet Lionel Messi, Argjentina kulifikohet 1/8-at dhe meson kundërshtarin   

Spektakël, drithërima, lot dhe në fund ka një triumfues dhe jo është Argjentina. Në ndeshjen e tretë, të vlefshme për grupin D, Argjentina është zgjuar nga gjumi, duke mundur Nigerinë me rezultatin 2-1.

Një ndeshje që dhuroi gjithçka, me sulme, aksione dhe presing të vazhdueshme, nga të dy përfaqësueset respektive, pasi u konsiderua si finalja e grupi.

“Supershqiponjat” afrikane zhvilluan një lojë kërcënuese, pasi tentuan herëpashershme të gjenin rrjetën e Armanit, por nuk kanë qenë shumë konçizë në aksione, për ti finalizuar me sukses ato.

Bardhekaltërit, amerikano-latinë kaluan në avantazh që në minutën e 14’ me golin e shënuar nga Messi, i cili shënoi të parin në këtë kompeticion.

Ndërkohë, përfaqësuesja afrikane barazoi shifrat në pjesën e dytë të takimit, pasi arbitri turk dhe VAR akorduan një 11-metërshm, Moses nuk fali. Por Nigeria u motivua nga goli i shënuar, pasi kërkoi dhe golin e fitores, por Rojo vendos për fatet e Argjentinës në minutën e 86’, duke çuar bardhekaltërit në turin tjetër.

Ndërkohë, përfaqësuesja afrikane barazoi shifrat në pjesën e dytë të takimit, pasi arbitri turk dhe VAR akorduan një 11-metërsh, Moses nuk fali.

Por Nigeria u motivua nga goli i shënuar, pasi kërkoi dhe golin e fitores, por Rojo vendos për fatet e Argjentinës në minutën e 86’, duke çuar bardhekaltërit në turin tjetër.

Argjentina do të ndeshet në 1/8-at me Francën. (B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.