Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Spartak Ngjela në ‘shalët’ e Ramës”, memet që po ‘ziejnë’ në rrjet pas lëvizjeve të befasishme të Metës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta e ka marrë seriozisht luftën frontale me qeverinë në mbrojtje të Kushtetutës siç e quan ai, ndërkohë që dje ka publikuar me fakte sesi maxhoranca ka ndërhyrë për të marrë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

Madje kreu i shtetit ka shkuar edhe më tej duke bërë thirrje për një tubim me 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe siç ka paralajmëruar atë ditë do të nisë dhe firmosjen e një dekreti shumë të rëndësishëm, që do të vijojë me të tjerë, pa specifikuar për çfarë bëhet fjalë.

Ndërkohë mbrëmjen e kaluar lëvizjet e befasishme të Metës, kanë qenë në qendër të debatit të emisioneve televizive, duke aluduar se çfarë do të bëjë presidenti me datën 2 mars.

Por edhe në rrjetet sociale ka pasur shumë reagime në lidhje me deklaratat e opinionistëve, e ndër to pjesë e ‘meme’-ve ka qenë edhe avokati Spartak Ngjela, analisti Frrok Çupi si dhe gazetari Alfred Lela.

Duket se deklarat e tyre të njëanshme në studiot, televizive kanë nxitur reagimet me humor të audiencës në rrjetet sociale.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *