Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Makina rrèzohet nga ura dhe pèrplaset nga treni, të paktën 2 viktíma

Kanë humbur jetën 2 persona nga një aksídent hekurudhor në Spanjë teksa një makinë ra nga ura duke përfunduar në binarë e që më pas u gòdit nga treni i pasagjerëve i shpejtësisë së lartë.

Víktimat ishin shoferi i automjetit të rrèzuar nga ura dhe një nga makinistët e trenit dhe mediat vendase raportojnë se lokomotiva ishte i vetmi element që doli nga shinat prej pèrplasjes.

Mësohet se ky i fundit kishte më shumë se 130 pasagjerë në bord, të cilët fatmirësisht nuk pësuan dèmtime dhe nisën të largoheshin në këmbë nga vendngjarja.

Ngjarja ka ndodhur në La Hiniesta, rreth shtatë milje larg Zamora, në veriperendim te Spanjës ndërsa skuadrat e emèrgjencës kanë mbërritur për t’jua ardhur në ndihmë njerëzve.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *