AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Spalletti “përfundon” në Ekuador, e sfidon De Biasi! Ja pse Interi bën tifo për ish-trajnerin

Sirena amerikanojugore për Luciano Spallettin. Trajneri, që është pa ekip pasi Interi e shkarkoi dhe tashmë duhet ta paguajë deri më 30 qershor 2021, mund të kthehet në pistë. Orët e fundit, federata e Ekuadorit ka bërë sondazh si trajner të kombëtares.

Në tavolinë projekt interesant për Botërorin në Katar 2022. Ka edhe emra të tjerë në garë si Gianni de Biasi, ish-trajneri i Shqipërisë, Klinsmann dhe Seedorf. Nëse zgjidhet Spalletti, Interi shpëton, pasi do të kursente 18 mln euro bruto nga rroga që ka për t’i dhënë.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *