Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Sopranoja e njohur shqiptare, Enkeleda Kamani hap Web TV-në e re në Teatër

Enkelejda Kamani, sopranoja e talentuar shqiptare, soliste e Teatrit të Operas dhe Baletit, në vitin 2015 fitoi vendin e parë në festivalin ‘Marije Kraja’.

Tashmë Kamani është duke korrur sukses edhe në skenat ndërkombëtare. Ajo ka performuar pak ditë më parë në Teatrin e njohur Massimo në Palermo, ndërsa tashmë ka hapur një ‘Web TV’ ku njerëzit mund ta ndjekin ‘live’.

Kjo mënyrë është zgjedhur për shkak të pandemisë, pasi njerëzit nuk mund të ndjekin dot nga afër performancat.

Postimi:

“Kohërat e mira do të kthehen kur më në fund do të jemi në gjendje të ulemi në karriget prej kadifeje në stalla dhe kuti për të marrë pjesë në një shfaqje drejtpërdrejt, në të cilën do të jemi në gjendje të përqafojmë dhe përqafojmë njëri-tjetrin.

Në ndërkohë, akoma i disponueshëm deri nesër në “Web TV”, mund të shikoni shfaqjen “Kohët e mira do të kthehen” bit.ly/3bXJbAV.

Një film-opera i xhiruar në Teatro Massimo bazuar në muzikën e trilogjisë Mozart dhe Da Ponte, me fragmente nga Nozze di Figaro, Don Giovanni dhe Cosi fan tutti.

Në kast, sopranos Giulia Mazzola dhe Enkeleda Kamani, mezo-sopranoja Elena Caccamo, baritoni Alfonso Michele Ciulla dhe basi Lorenzo Barbieri dhe Nicolò Donini.

Nën drejtimin e Omer Meir Wellber dhe drejtimin e Gianmaria Aliverta, i cili gjithashtu mbikëqyri dramaturgjinë me Alberto Mattioli.

#nonvilasciamosenzamusica #opertinonostantetutto”

 

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.