Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Socialistët votojnë pro komisionerit Dervishaj, Fino bën pyetjen epike: A je në rregull , se mos na del gjë nga PD

Eshtë votuar pro nga socialitët komisioneri Besnik Dervishaj, i cili kandidon për një mandat të ri për postin e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale.

Dervishajt i ka mbaruar mandati në korrik.

Deputeti Ulsi Manja tha se Dervishaj është kandidatura e vetme që plotëson kriteret.

“Dervishit i ka mbaruar mandati në korrik. Pas thirrjes së këshillit të ministrave, kandidatura e vetme ka qënë kandidatura e Dervishajt për një mandat të dytë. Dervishaj plotëson kriteret, dhe dokumentacioni i tij është i plotë.”

Ndërsa, Bashkim Fino ka ironizuar duke pyetur nëse “Dervishaj e ka në rregull me formularin e dekriminalizimit, se mos del gjë nga partia Demokratike.”

“A jemi në rregull me formularin e dekriminalizimit se mos na del gjë nga këta të PD”.
Ndërsa Dervishaj është shprehur “Unë mbaj përgjegjësi të plotë për çfarë kam plotësuar në formular”

(K.H/FAXWEB)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close