Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Bie në rreth 100 numri i vìktimave në Spanjë, shifra më e ulët nga 20 Marsi

Spanja ka raportuar numrin më të ulët të vdekjeve ditore që nga 20 marsi, me 288 vdekje. Shifra është një rënie e madhe nga 378 vdekjet e regjistruara të Shtunën.

Ministria e Shëndetësisë tha se numri i përgjithshëm i viktimave tani ishte 23.190.

Fernando Simon, drejtor i Qendrës Spitalore të Aleancës Spanjolle dhe Koordinimit të Urgjencave tha: “Për herë të parë në një kohë të gjatë, ne jemi nën 300. Megjithëse mund të jetë e vështirë të jepen këto statistika, është një shifër që tregon një drejtim të qartë, pozitiv në evolucionin e epidemisë.”

Të Dielën, Spanja lejoi fëmijët nën moshën 14 vjeç të largohen nga shtëpitë e tyre për herë të parë në gjashtë javë. Rregullat e bllokimit i kishin ndaluar ata të dilnin nga shtëpia. Ata tani lejohen jashtë për një afat kohor në ditë midis orës 09:00 dhe 21:00.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close