Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Skandal/ Vidhen kutitë me ndihma dhe shpërndahen me thasë plehrash (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar jjë video në rrjetet sociale ku përcjellë edhe mesazhin e një qytetari  i cili shprehet se është jë banor që jeton në çadër që pas tërmetit të 26 nëntorit.

Qytetari shprehet se në njësinë administrative Milot, është kryer një vjedhje e hapur e ndihmave që kanë mbërritur për të pastrehët në çadra , dhe që njëkohësisht janë të mbyllyr në karantinë për shkak të pandemisë.

Reagimi i Berishës:

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e banorit në çadër, të cilit tërmeti i shkatërroi shtëpinë!”- shkruan Berisha.

“Zoti Berisha!

Jam një qytetar i njësisë administrative Milot. Dua të denoncoj vjedhjen e hapur të ndihmave që kanë ardhur për të pastrehët në çadra , që jemi të mbyllyr në karantinë.

Me keqardhje dua të denoncoj propagandën qeveritare kundrejt realitetit që marrim. Në media dalin ushtarakë duke mbushur kuti të plota, ndërsa njesia administative Milot i shpërndan me thasë mbeturinash dhe ushqimet në total janë: Një Cola, një Sprite , dy miell, një oriz, një makaron, dy kripë edhe një Molto.

Këtë që po të nis e deklaroj me përgjegjësi të plotë ligjore që s’kam marrë asgjë tjetër.  Emri i qytetarit që mori këtë ndihmë quhet …. kërkojmë t’i ruhet anonimiteti se mund t’i hapin probleme për rindërtimin e shtëpisë.”

Ndihmat vidhen dhe jashte kamerave shperndahen me thase plehrash! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e banorit ne çader te cilit termeti i shkaterroi shtepine! sbZOTI BERISHA JAM NJE QYTETAR I NJESISE ADMINISTRATIVE MILOT DUA TE DENANCOJ VJEDHJEN E HAPUR TE NDIHMAVE QE KAN ARDHUR PER TE PASTREHURIT NE CADRA ,QE JEMI TE MYLLYR NE KARANTINE ME KEQARDHJE DUA TE DENANCOJ PROPAGANDEN QEVERITARE KUNDREJT REALITETIT QE MARRIM , NE MEDIA DALIN USHTARAKE DUKE MBUSHUR KUTI TE PLOTA NDERSA NJESIA ADMINISTATIVE MILOT I SHPERNDANE ME THASE MBETURINASH DHE USHQIMET NE TOTAL JAN NI COLA ,NJE SPRITE ,2 MIELL 1 ORIZ 1 MAKARONA 2 KRIP EDHE 1 MOLTO KETE QE PO TE NIS E DEKLAROJ ME PERGJEGJESI TE PLOTE LIGJORE QE SKAM MARRE ASGJE TJETER EMRI I QYTETARIT QE MIRI KETE NDIHME QUHET …. KERKOJM TI RUHET ANONIMITETI QE MUND TI HAPI PROBLEME PER RINDERITIMIN E SHTEPISE

Publiée par Sali Berisha sur Jeudi 26 mars 2020

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *