Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Situata politike në Itali, arrihet marrëveshja, ‘Lega Nord’ dhe ‘5 Yjet’ dakord për Qeverinë e re

Është arritur marrëveshja për ndarjen e ministrive më të rëndësishme të qeverisë ‘Lega Nord’ dhe ‘5 yjeve’.

Takimi mes Luigi Di Maio dhe Matteo Savinit ka prodhuar dakordësi për një qeverisje politike me Giuseppe Conten si kryeministër.

Marrëveshja e arritur mes tyre shmang zgjedhjet e parakohshme në Itali. Pritet nga presidenti Sergio Mattarella të japë verdiktin e tij.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close